12 / styczeń

Odrosty to odwieczna zmora włosów farbowanych. Średnio co 3 tygodnie należy odświeżyć odrost, choć nierzadko nawet co 2 tygodnie. Niestety nie każdy jest w stanie tak często odwiedzać fryzjera dlatego przedstawiamy na to skuteczny sposób.

W zależności od pożądanego koloru docelowego i posiadanego odrostu musimy dobrze ocenić czy sama koloryzacja włosów wystarczy. Najmocniejszy aktywator to 12%. Rozjaśnia on włosy do 4 tonów czyli np. posiadając ciemny blond, który oznaczamy numerem 4.0, a chcemy osiągnąć bardzo jasny blond 10.0 to już widzimy, że potrzebujemy rozjaśnić włosy o 6 tonów. Oznacza to, że sama farba i aktywator nie wystarczy. Pod naszym okiem Kaja Rozi samodzielnie wykonała dekoloryzację odrostu, a następnie koloryzację 10-minutową Cromakey Time Emsibeth. Jej odrost to średni blond 5.0, a kolor docelowy to ultra jasny blond 10.0 / 11.0.

Pierwszym krokiem była dekoloryzacja, do której użyliśmy rozjaśniacza Ultra White Emsibeth i Boostera Light w proporcji 1:2. Wymieszaliśmy 50g proszku ze 100ml Boostera. Następnie Kaja nałożyła mieszankę od nasady na całej głowie i pozostawiła na około 35 minut. Musisz obserwować jak zmienia się kolor. Pamiętaj aby nie przetrzymywać go na włosach bo można je spalić.. Po około pół godziny spłukujemy dokładnie mieszankę z włosów i przestępujemy do ich suszenia. Włosy muszą być idealnie wysuszone przed koloryzacją.

Kolejnym krokiem była koloryzacja z użyciem farby mikropigmentowej Cromakey Time Emsibeth czyli produkt, który ma 3 razy więcej pigmentów i zawartość amoniaku mniej niż 1%. Wymieszaliśmy nową mieszankę w proporcji 1:1,5 czyli 50ml farby i 150ml aktywatora 6%. Tyle wystarczyło aby pokryć całe włosy modelki co oznacza, że farby wystarczy na 2 takie koloryzacje. Następnie Kaja nałożyła farbę od nasady aż po same końce i pozostawiła ją na 10 minut. Tak na 10 minut! Potem zmyliśmy letnią wodą całość mikstury i nałożyliśmy maskę z proteinami MyMultiaction na 2 minuty aby nawilżyć włosy i je łatwo rozczesać. Na koniec wysuszyliśmy włosy, kilka psiknięć lakieru i fryzura gotowa!

Użyte produkty:

1. Rozjaśniać Ulta White Emsibeth
2. Booster Light Emsibeth
3. Farba Cromakey Time Emsibeth 10.0
4. Aktywator 6% Emsibeth
5. Maska MyMultiaction Emsibeth

Zobacz filmik na YouTube jak Kaja radziła sobie w roli samodzielnego fryzjera!

https://www.youtube.com/watch?v=abZTw4wXHqo&feature=youtu.be

Pamiętaj, że są to produkty profesjonalne i jeżeli nie masz wystarczającej wiedzy czy umiejętności nie wykonuj sama takiego zabiegu. Znajdź w kategorii „Salony Partnerskie” salon w Twoim mieście lub skontaktuj się z nami w celu doboru produktów lub wskazaniu salonu.

Koloryzacja Emsibeth – na zdjęciu Kaja Rozi

Dodaj komentarz