07 / kw.

Wiele z Was przesyła do nas pytania jak wykonać koloryzację włosów farbami fryzjerskimi w domu. W tym blogu opiszemy jak prawidłowo przygotować włosy i mieszankę farb do domowego farbowania.

Pierwszym krokiem jest ocena aktualnego stanu włosów. Musisz zadać sobie pytanie czy moje włosy mogą być farbowane kiedy czuć, że są bardzo suche, łamiące się itp. W takim przypadku warto najpierw wykonać odpowiednią odbudowę włosów np. zestawem do rekonstrukcji Rebuild 2.0, botoks Raywell / Young lub inne formy odbudowy, o które możesz zapytać się w prywatnych wiadomościach na social media Maanu. Po wykonanym zabiegu możesz wykonać koloryzację najwcześniej po 48h.

Jeżeli jednak włosy są względnie w dobrym stanie pamiętaj aby nie było na nich żadnych środków do stylizacji czy olejków, aby farba pokryła włosy równomiernie. Inaczej jest za to przy rozjaśnianiu włosów. Dekoloryzację np. odrostów wykonujemy po całym dniu lub nawet 2 dniach niemycia głowy, ponieważ dzięki temu Twoja skóra ma naturalną barierę ochraniającą skórę przed delikatnym poparzeniem.

Szybka lekcja pomagająca w ocenie “Czy ten kolor wyjdzie na moich włosach?”

Posiadany kolor odrostu oceniamy na podstawie kolorów podstawowych na palecie czyli: 1.0, 3.0, 4.0 itd. Od tego będzie zależne jaki aktywator należy wybrać oraz czy przypadkiem nie będziemy musieli rozjaśnić włosów. Utleniacz 1,8% i 3% pokrywa włosy ton w ton czyli jest doskonały do odświeżenia koloru włosów. Utleniacz 6% rozjaśnia do 2 tonów (np. z koloru 3.0 możemy dojść do koloru 5.0 dzięki mocy wody 6%). Utleniacz 9% rozjaśnia do 3 tonów, natomiast 12% do 4 tonów. Przykład: Mam włosy na poziomie 4.0 i chce osiągnąć jasny blond 10.0. Czy dam radę zrobić to z aktywatorem 12%? Nie.. ponieważ musimy rozjaśnić włos aż o 6 tonów czyli w tej sytuacji najpierw będziemy musieli użyć rozjaśniacz. Analogicznie w przypadku innych przypadków.

Teraz rozpiszemy recepturę na przygotowanie farb. Proporcja w przypadku wszystkich linii (Cromakey in, Cromakey Time i Thermal Color) proporcja mieszania farb z aktywatorem to 1:1,5 czyli na 100ml farby (cała tubka) dodajemy 150ml wybranego aktywatora (aktywatory działają z każdą linią farb Emsibeth). Pamiętaj, że 1 tubkę co najmniej używasz na 2 koloryzacje, czyli używamy 50ml farby + 75ml aktywatora.

Reasumując:

Proporcja mieszania farby z aktywatorem: 1:1,5 (100ml + 150ml / 50ml + 75ml)

Czas trzymania na włosach (zależny od aktywatora):

1,8% – 30 min
3% – 35 min
6% – 40 min
9% – 45min
12% – 50min

* w przypadku farb Cromakey Time czas to 10 minut!

Proporcja mieszania rozjaśniacza z boosterem: 1:2 (100ml + 200ml / 50 ml + 100ml)

Rozjaśniacze oraz ich siła:

Absolute White Cream – do 5 tonów
Extra White – do 6 tonów
Ultra White – do 8 tonów

Czas (im dłużej tym jaśniej ale trzeba uważać aby nie spalić włosów):

Booster Light – 30 – 50 min
Booster Srong – 20 – 40 min

Koloryzacja włosów to bardzo obszerna wiedza, dlatego jeżeli nie jesteś pewna swoich umiejętności nie rób tego sama. Poczekaj na możliwość zapisu do fryzjera. Natomiast dla osób, które czują, że dadzą sobie radę mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą w domowej koloryzacji farbami fryzjerskimi.

Nasi eksperci z salonu Maanu Hair Spa są do Twojej dyspozycji w prywatnych wiadomościach na naszych social media.Dodaj komentarz