23 / sty

Zacznijmy od skrótu OMO. Co się pod nim kryje? Może to będzie zaskoczenie ale to nic innego jak O = odżywka, M = mycie, O = odżywka. Pierwszy krok czyli dodatkowy element w postaci nałożenia odżywki na włosy przed użyciem szamponu służy do zabezpieczenia, silniejszego odżywienia i ułatwienia rozczesywania włosów po ich umyciu.

Dla jakich włosów przeznaczony jest ten zabieg?

Przede wszystkim dla włosów suchych, puszących, plączących się , falowanych oraz kręconych. Ma on za zadanie ujarzmić kosmyki w ładną i zwartą fryzurę, bez odstających włosków ale także gruntownie nawilża i odżywia włosy.

Jak go poprawnie i skutecznie wykonać?

1. Nałóż odżywkę lub maskę na suche bądź lekko zwilżone włosy. Zwróć uwagę szczególnie na partie od połowy do końca włosów.

2. Nałóż odrobinę szamponu dopasowanego do Twojej skóry głowy i delikatnie spłukuj nasadę oraz końce z nałożonych wcześniej produktów.

3. Nałóż ponownie maskę na około 10 minut lub tak jak wskazuje producent danego produktu, a następnie spłucz. Pamiętaj aby nie wypłukać całkowicie produktu jak gąbkę, ponieważ mijałoby się to z celem nawilżenia i zabezpieczenia włosów.

4. Przystąp do suszenia włosów. Możesz dodatkowo użyć produktu ochronnego jeżeli masz bardzo puszące się i zniszczone włosy.

5. Po wysuszeniu nałóż szczególnie na końce ulubiony olejek tak aby włosy były gruntownie nawilżone, błyszczące i zabezpieczone.

Dzięki powyżej metodzie i jej regularnym stosowaniu np. 2 razy w tygodniu w szybszym czasie uzyskasz idealną kondycję swoich włosów. Warto poświęcić nieco więcej czasu na rytuał pielęgnacyjny, dzięki któremu znów uśmiechniesz się widząc zdrowe, mocne i lśniące włosy na swojej głowie.

Jakie produkty polecamy do metody OMO?

Numer jeden do tej pielęgnacji jest na pewno maska Keyliss z aminokwasami i keratyną, maska oraz olejek Nourishine z olejkiem z kamelii, olejku arganowego i lnianego oraz maska MyMultiaction z proteinami i penthanolem. Jakbyśmy mieli doradzić, który produkt do jakich włosów to wygląda to następująco:

Włosy puszące się, grube, gęste = szampon i maska Keyliss + olejek Nourishine
Włosy cienkie, oklapłe, zniszczone = szampon Thermal Volume, maska + olejek Nourishine
Włosy rozjaśniane i farbowane = szampon i maska MyMultiaction lub Keyliss + olejek Nourishine

Jeżeli masz pytania, nie wiesz co wybrać, jak ratować włosy, jak zadbać o włosy i inne tego typu sprawy PAMIĘTAJ, że możesz korzystać z naszej wiedzy i doświadczenia. Wystarczy napisać wiadomość na Insta czy Fb i na pewno doradzimy coś dla Twoich włosów.

Dodaj komentarz